טיפים מועילים להובלות דירה


שבעת הטיפים המוצגים במאמר זה, נכתבו לאחר הפקת לקחים מניסיונם של אחרים, שנתקלו בתקלות ובעיות בעת מעבר הדירה, ומסקנות שנצברו מניסיונן של חברות הובלות.

1. הגדרת תאריך יעד

החלטתם לעבור דירה – מזל טוב. כעת ישנם דברים שעליכם לתכנן וללמוד על מנת לבצע את התהליך בצורה מוצלחת.
אחד הטיפים החשובים ביותר שאתם צריכים להכיר מתייחס להצבת יעדים ברורים. על מנת שתוכלו לעקוב אחר היעדים שהצבתם, קבעו תאריך יעד לכל מטרה על מנת שתוכלו למדוד את קצב התקדמותכם.
בבחירת תאריך ושעת הובלת הדירה, עליכם לקחת בחשבון עומסי תנועה, חופשות, ערבי חג וכדומה. מטרתכם היא להימנע מבזבוז זמן יקר בעמידה בעומסי תנועה.

2. איתור חברת הובלות מקצועית

איתור חברת הובלות מקצועית היא אחד התנאים החשובים ביותר לביצוע מעבר דירה חלק ומוצלח. בקשו המלצות מאנשים שאתם סומכים עליהם ושהתנסו בעבר בהובלת דירה בעצמם. כמו כן בדקו באתרי אינטרנט במטרה למצוא ביקורות מהימנות על חברות הובלות. בקישור הבא ניתן ללמוד כיצד למצוא את חברת ההובלות הטובה ביותר עבורכם.

3. הכנת הדירה החדשה

מספר ימים לפני המעבר לדירה החדשה, עליכם לארגן אותה ולהכינה לכניסתכם. צבעו ונקו את הדירה ומדדו את החדרים על מנת שתוכלו למקם את הרהיטים ומוצרי החשמל בצורה הטובה ביותר. צעד זה יבטיח לכם שכניסתכם תהיה נוחה וחסרת הפתעות לא רצויות.
על מנת לאפשר לכם להמשיך בשגרת חייכם, התחילו בהתחברות לשירותי התקשורת, הגז והחשמל כך שההשפעה על סדר יומה של המשפחה יהיה קל יותר.

4. אריזה

אריזת תכולת דירה מהווה לדעתנו את השלב החשוב ביותר בתהליך (יחד עם בחירת חברת הובלות מקצועית). עליכם להיערך בהקדם עם חומרי אריזה כגון קרטונים (אותם ניתן לקבל מחברת ההובלות), טושים לסימון, שקיות גדולות, שקיות וואקום וכמובן מספיק סרטי הדבקה. עליכם לארוז כל חדר בנפרד ולסמן את תכולתו של כל קרטון. דבר זה יעזור לכם במהלך פריקת המטען לאחר הובלת הדירה. כמו כן התחילו לארוז פריטים שאינכם זקוקים להם בשגרה היומית כגון בגדי חורף בעונת הקיץ וכו'. זכרו שבאפשרותכם לשכור חברה לאריזת תכולת הדירה אך אם אתם מעוניינים לבצע זאת בעצמכם, קחו מספר רגעים על מנת לקרוא את המדריך לאריזת דירה.

5. הובלת הדירה

ביום הובלת הדירה וודאו שהעמסת התכולה מתבצעת כהלכה. הקפידו לטעון פריטים שאתם זקוקים להם מיד עם ההגעה לדירה, בסדר הפוך – משמע, פריטים שאתם רוצים לפרוק ראשונים (צעצועים לילדים לדוגמה) יטענו אחרונים. כמו כן בצעו סריקה וניקוי על מנת שאתם עוזבים את המקום בצורה מסודרת. רשמו את מוני שעון המים, החשמל והגז על מנת למנוע חיובים מיותרים. בנוסף, מומלץ לצלם את הדירה על מנת לתעד את מצבה לכל מקרה שלא יבוא.

6. פריקת תכולת הדירה

פריקת המטען נעשית כמעט באופן אוטומטי על ידי המובילים. תפקידכם בשלב זה הוא לוודא שכל הרהיטים והארגזים מגיעים לחדרים המתאימים. זה הרגע להשתמש בסימון הארגזים שביצעתם ועל ידי הנחה של הפריטים בחדרים המתאימים תכסחו זמן רב בעת פריקת המטען.

7. החוויה הנפשית

תהליך המעבר מלווה בתחושות שונות וכל אחד יקבל את המעבר בצורה שונה. אנו מאמינים שבהתארגנות נכונה ומוקדמת, מעבר הדירה יתבצע בצורה טובה מאוד, דבר שיוסיף לא מעט לשקט הנפשי שלכם.
זכרו, הכללים והלקחים שהוצגו במאמר זה נכתבו לאחר מקרים רבים של תקלות ובעיות בתהליך הובלות דירה. ידע זה כוח ולכן אנו ממליצים לכם בחום לקרוא וללמוד אודות תהליך מעבר הדירה והצעדים שעליכם לנקוט על מנת לבצעו בהצלחה.