המדריך להובלת דירה


מי מאתנו לא שמע על מקרים של מכרים וחברים שעברו דירה ויחד עם מעבר הדירה עברו עוד כמה חוויות לא נעימות, החל במחיר שעלה בעשרות אחוזים עבור הובלת הדירה, איחור לא אופנתי של חברת ההובלות, רהיטים שניזוקו, שעות עבודה לא סבירות ועוד.
אם נעצור רגע ונחשוב מדוע אירועים מצערים מאין אלה קורים לאנשים בוגרים, כאלה שעברו דבר או שניים בחיים, אנשים אינטליגנטים שבחיי השגרה מבצעים עבודות בעלות מורכבות ואחריות גדולים מאוד, לא תמיד נבין ואנו עלולים לחשוב שבחירת חברת הובלות טובה תלויה במזל.
האמת היא שהסיבה לבעיות מעין אלה היא פשוטה מאוד. אנו פועלים במקום שאינו מוכר לנו. תחום ההובלות, כמו הרבה תחומים אחרים, יכול להיות פשוט מאוד, בתנאי שנערכים אליו בצורה רצינית.
אתם לא צריכים להיות מכונאים על מנת לרכוש מכונית ואתם לא צריכים להיות אנשי נדל"ן על מנת לרכוש דירה באזור איכותי. כל שאתם צריכים לעשות (וכך אתם עושים ומצליחים) הוא פשוט ללמוד את התחום. יתכן שהובלות דירה אינו התחום שהכי מעניין אתכם, אך יחד עם זאת הבנת התחום הינה פשוטה מאוד ועם השקעה של שעה ואולי קצת יותר, תוכלו לדעת כיצד לבצע את מעבר הדירה בצורה נכונה, עם חברת הובלות איכותית ועם חיסכון לא מבוטל של כסף. תוסיפו את העובדה שמשפחה בישראל עוברת דירה בממוצע כל חמש שנים ותבינו כמה כדאי להיות בקיא בתחום.
ישנם מדריכי הובלות רבים אך על מנת לתמצת את הנושא ולתת לכם מספר כללים בסיסיים שיעזרו לגבש את הדרך הנכונה לעבור דירה, ריכזנו עבורכם את המקומות הטובים ביותר לדעתנו להפוך אתכם מאנשים שלא מבינים הרבה לכאלה שידעו מה לחפש ואיפה.
הובלת דירה מתחלקת למספר חלקים

  • חיפוש אחר חברת הובלות
  • אריזת דירה
  • שירותים נוספים
  • יום המעבר

בחירת חברת הובלות

מתי להתחיל ולחפש חברת הובלות – בחירת מובילים להובלת הדירה היא שלב קריטי בתהליך. על מנת לקבל את התמורה הטובה ביותר לכספכם, עליכם להתחיל ולאתר את חברת ההובלות לפחות שישה שבועות לפני מועד המעבר ואם מדובר בתקופת שיא שבה הביקוש למובילים עולה – לדוגמה בקיץ שם הביקוש לחברות ההובלה הוא גבוה ב-30% ביחס לשאר עונות השנה, כדאי להתחיל ולחפש כבר חודשיים לפני המעבר.

מה לבדוק?

זמינות של חברת ההובלות בתאריך הרצוי ובשעה מוקדמת ככל שניתן, דבר שיעזור לכם בהתארגנות ולא תבזבזו זמן יקר עבור המתנה לשעת היעד.
המלצות – חפשו חוות דעת על מובילים מומלצים ברשת האינטרנט. כמו כן בדקו עם חבריכם מי עבר דירה לאחרונה והאם יש להם המלצות כלשהן.

ביטוח

וודאו שלחברת ההובלות יש ביטוח תקף.

כמה מובילים

בדקו כמה מובילים יבצעו את ההובלה. הדבר יעזור לכם להבטיח שצוות גדול דיו יטפל במעבר דירתכם. כמו כן הנתון יעזור לכם להעריך את הטיפ שתצטרכו לשלם למובילים.

חוזה עבודה חתום

בקשו מחברת ההובלות לספק לכם חוזה עבודה חתום הכולל את מהות העבודה לפרטים, מספר ארגזים, רהיטים, מרחקים וכדומה, שבסופו רשום המחיר הסופי והמחייב.

אריזת תכולת הדירה

אריזת דירה הנה אחד השלבים המתישים בתוך מעבר הדירה. אנו ממליצים לעיין במדריך אריזת דירה למעבר דירה שיתן לכם את כל הכללים והעצות לאריזה טובה ויעילה. בנוסף, בקשו מחברת ההובלות קרטונים לאריזה, דבר שיחסוך לכם כסף והתעסקות מיותרת.

שירותים נוספים

זקוקים להובלה עם מנוף או לשירותי אחסון תכולת דירה, בדקו זאת מראש ואל תחכו לרגע האחרון.

יום המעבר והובלת הדירה

חלק זה כולל את הדרכים להתנהלות נכונה ביום מעבר הדירה. אנו ממליצים לעיין בכתבה המתייחסת לפעולות שיש לנקוט ביום הובלת הדירה.
המסקנה המתבקשת ממדריך זה ומהמדריכים הנוספים הינה שיש להיערך למעבר הדירה מבעוד מועד. קחו את הזמן, למדו את הנושא ותגיעו ליום ההובלה כמו מקצוענים שכל חברת הובלות תוקיר ותעריך וכמובן שתוכלו לחסוך כסף ולחץ מיותרים.