8 טיפים להובלת דירה


בין אם אתם משפחה רחבה או זוג צעיר, מעבר דירה הנו צעד מרגש אך באותה מידה, עלול להיות מלחיץ. על מנת להפוך את מעבר הדירה לתהליך ידידותי שאתם יכולים לשלוט בו ולא נשלטים על ידו, הכנו רשימה של עצות מועילות שנצברו מניסיונם של אנשים רבים במהלך השנים.8 עצות מועילות להובלת דירה

1: הכינו לוח זמנים מתוכנן היטב

רכזו את המשימות שעליכם להשלים בעת מעבר דירה והתחילו לחלקן לזמנים. המשימות שיש לבצע הן רבות וניתן לעקוב אחריהן באמצעות מעקב אחר רשימת המשימות שיש לבצע. הכניסו תזכורות לטלפון הנייד על מנת לא לשכוח דבר ולבצע את המשימות בצורה מסודרת החל מאריזה ועד שינוי כתובת.

2: הכירו את הבית החדש

סעיף זה מתחלק לשניים. ראשית, למדו היכן ממוקמים קופות החולים, מרכוליות, גינות ציבוריות ונתיבי התחבורה. זאת במטרה להכיר את מקום מגוריכם החדש. שנית, התחילו למדוד את גודלה של הדירה החדשה על מנת שתוכלו להתחיל ולתכנן כיצד היא תיראה. לדוגמה, מדדו את הסלון ואת חדרי השינה על מנת לתכנן את מראהו של ביתכם החדש.

3: תכנון תקציב

הכנת תקציב מתוכנן הינו צעד הכרחי להצלחת מעבר הדירה. עליכם לעשות הכל על מנת לא להיות מופתעים מהעלות הכספית של המעבר. בין היתר, עליכם לבדוק ולתכנן את הדברים הבאים:

  1. כמה עולה הובלת הדירה?
  2. תקציב לרכישת חומרי אריזה.
  3. אחסון תכולת הדירה אם יש צורך בכך.
  4. האם אתם זקוקים להובלה עם מנוף?
  5. הסדרי מגורים זמניים או דיור לטווח קצר.
  6. אם ההובלה היא עצמית – כמה עולה שכירת רכב?
  7. מזון ושתייה ליום הראשון בדירתכם החדשה.
  8. טיפים למובילים.

4: מסרו, תרמו ומכרו מוצרים ובגדים שאין בהם צורך

אין שום סיבה להוביל מוצרים שאין לכם צורך בהם. זו ההזדמנות לעשות סדר ובאותה הזדמנות לתרום ולמכור מוצרים כאלה ואולי אף להרוויח כסף. בדקו אילו בגדים, צעצועים, רהיטים ומכשירי חשמל כבר אינם משמשים אתכם והיפטרו מהם.

5: אריזת תכולת הדירה

השתמשו בלוח שנה על מנת לתכנן את מלאכת האריזה. הציבו לעצמכם יעדים על פי תאריכים ועמדו בהם. ניתן לקבוע שאתם מקדישים למלאכת האריזה שעה או יותר ביום ואז פשוט לעקוב אחר ההתקדמות.

קרטונים

ניתן להשיג קרטונים איכותיים ובחינם הן במרכוליות והן באמצעות רוב חברות ההובלות.

בגדים ושמיכות

השתמשו בבגדים ושמיכות על מנת לארוז מוצרים שבירים. בדרך זו תחסכו בציוד אריזה רב כגון שקיות בועות. כמו כן תרוויחו פעמיים משום שתוכלו לאחסן גם את השמיכות בקרטונים זהים לאלה של הפריטים השבירים.

מגירות

עטפו את המגירות בניילון נצמד על מנת שהחפצים לא יפלו. ניתן לרפד את המגירה על מנת שהחפצים לא יזוזו במהלך ההובלה.

בגדים תלויים בקולב

פשוט הכניסו אותם לתוך שקית גדולה בעודם תלויים על הקולב. בדרך זו הם ישמרו וגם תוכלו לפרוק אותם בקלות ולהחזירם לארון.

סימון תכולת הארגזים

רשמו את תכולתם של כל הארגזים על מנת לאפשר פריקה נוחה יותר וממוקדת לכל חדר וחדר.

הובלת עציצים

ראו בסרטון המצורף כמה קל לארוז עציצים בצורה בטוחה ומהירה.

הימנעו מהפתעות בלתי רצויות

וודאו שנתיב הנסיעה והפריקה ידוע למובילים ושכל הפרטים מצויים בחוזה ההתקשרות. הימנעו ממשפטים כמו "לא ידענו שיש מרחק כזה וכזה מהחניה ועד למעלית" או "המעלית נמוכה מדי ולכן צריך לעלות רהיטים במדרגות"

שמרו על מסמכים חשובים בהישג יד

שמור ניירות ומסמכים חשובים במקום בטוח, לדוגמה: תעודות לידה, תעודת נישואים וצעודות ממוסדות חינוך ואקדמיה. אחסנו מסמכים אלה בנפרד והובילו אותם בעצמכם לדירה החדשה.

הכינו מזון ושתייה

עליכם להצטייד במזון ושתייה שיספיקו לכם בימי ההתארגנות הראשונים לאחר מעבר הדירה.

6. שמרטפות

יתכן שתזדקקו לשירותי שמרטפות על מנת לעזור לכם בשמירה על הילדים. כמו כן, אם ברשותכם חיית מחמד, השאירו אותה אצל חברים במהלך יום ההובלה על מנת למנוע אי נוחות וחלילה פגיעה במובילים או בחיית המחמד שעלולה להילחץ לנוכח השינוי.

7.עדכון כתובות

עדכנו את כל הגופים הרלוונטיים כגון, בנקים, עירייה, שירותי חשמל ותקשורת, גז, קופות החולים, בנקים, חברות ביטוח ואשראי. השתמשו בשירות עקוב אחריי של דואר ישראל.

8.תיעוד הנכס

צלמו את הדירה אותה אתם עוזבים כמו גם את הדירה אליה נכנסים על מנת למנוע מחלוקות בדבר נזקים שהיו או לא היו. כמו כן מומלץ לצלם את שעות המים, הגז והחשמל על מנת למנוע חיובים מיותרים.

הצעד האחרון: הזמינו את ארוחה, שתו היטב והירגעו לפני התחלת מיון וסידור החפצים.