איך לבחור חברת הובלות


על פי מחקר שהתבצע בשנת 2013, הישראלים עוברים דירה כל חמש וחצי שנים. נתון זה מלמד אותנו שאנו משתמשים בשירותי הובלת דירות מספר פעמים במהלך חיינו. ברוב הפעמים שהישראלים עוברים דירה הם נזקקים לחברת הובלות. חשוב לזכור שנתון זה מלמד אותנו על היקפו של שוק זה ועדיין לה הזכרנו את ענף הובלת המשרדים…

כאשר שאלתי חבר שהתנסה לא מזמן בהובלה אם אחת ממאות החברות הופתעתי לשמוע את הסבל שעבר: "איך אני בחרתי מובילים בעבר הוא לא משהו שאני גאה בו. עשיתי זאת לאחר חיפוש קצר באינטרנט ומיד לאחר מכן, התקשרתי לחברת ההובלות הראשונה שנתקלתי בה. סיכמתי על סכום הובלת הדירה בטלפון. מה שהתברר כטעות, סכום זה השתנה באופן קיצוני עקב הכנסת אלמנטים שלא היו בידיעתי כגון מרחק חניית המשאית מהדירה. בנוסף, היה צורך לפרק את המקרר על מנת להכניסו לדירה החדשה – דבר שעלה לי בסכום אותו לא חישבתי מראש. וזאת מבלי לדבר על השעות הרבות שלקחה ההובלה…"איך לבחור חברת הובלות

אני בטוח שזוהי רק דוגמה למפח הנפש שהישראלים חשופים להם בעת הובלת דירה ועל פי נתונים רשמיים, קיימות תלונות רבות על חפצים שניזוקו, משך הובלה שהתארך הרבה מעבר לצפוי ומחיר סופי גבוה אותו נאלצו לשלם בהיותם בני ערובה של המובילים ביום הובלת הדירה.

אתם יכולים להימנע מהסיטואציה המביכה בקלות, אם רק תשקיעו את המאמץ הנדרש ותעקבו אחרי כללים בסיסיים בבחירת חברת הובלות.

 1. וודאו שלחברת ההובלות ישנו ביטוח הובלות בתוקף. ביטוח כזה לא רק שיראה על סדר ארגוני בחברה, הוא גם יפצה על פגיעה בחפציכם אם יתעורר הצורך.
 2. בצעו מחקר מקיף – תתשאלו חברים ובני משפחה שהתנסו בעבר בהובלת דירה. בדקו אם יש להם המלצות או הערות שיכולות לעזור לכם.
 3. חפשו מידע ברשת האינטרנט על מנת למצוא חוות דעת על חברות הובלה. ככל שהביקורות והאזכורים החיוביים טובים כך העדיפו חברה זו על פני אחרות.
 4. היפגשו עם המובילים על מנת להכיר ולהתרשם מהם. כמו כן דרשו בדיקת נתיב ההובלה כך שלא תהינה הפתעות מיותרות.
 5. בקשו טופס הזמנה חתום על ידי חברת ההובלות המתאר את מהות העבודה, הכתובות של הדירות, כמות הרהיטים והקרטונים ושירות נוסף עליו סיכמתם כגון פירוק והרכבת רהיטים, קבלת קרטונים וכדומה.
 6. תשאלו אודות הצוות שיוביל את דירתכם. אל תתפשרו על צוות קטן מדי.
 7. וודאו שהמוביל אתו סיכמתם הוא זה שיבצע את העבודה ושלא יעביר את העבודה למישהו לא מוכר על מנת שיוכל להרוויח כסף עבור התיווך.
 8. קבעו תאריך ושעה – תשאפו לשעה מוקדמת משום שבשעה זו כולנו רעננים ומכיוון שתוכלו לסיים את המעבר מהר יותר. עגנו סעיף זה בחוזה החתום עם חברת ההובלות.
 9. הובלה עם מנוף – יתכן ותזדקקו לשירותי הובלה עם מנוף. הובלה עם מנוף עלולה להיות מורכבת ומסוכנת. לכן וודאו הימצאות רישיון מפעיל מנוף ברשות חברת ההובלות.
 10. הימנעו מתשלום "שחור" – זכרו שכאשר אתם משלמים ולא מקבלים קבלה עבור השירות, השירות כאילו לא ניתן מעולם ולכן יהיה לכם קשה לבוא בעתיד ולתבוע את זכויותיכם אם תזדקקו לכך.
 11. קבעו את סכום הטיפ למובילים מראש – כך תוכלו לתכנן את תקציבכם בצורה שקולה ומנוהלת. בנוסף תוכלו לסנן את אותם ה"חאפרים" שיגיעו אליכם.
 12. אחסון תכולת דירה – אם אתם זקוקים לשירות אחסון דירה, בדקו עם חברת ההובלות האם ישנו שירות כזה בנמצא וודאו שמקום האחסון קרוב אליכם, שהוא נגיש, מאובטח על ידי מערכות ומוקד אבטחה, שהוא עומד בתקנים למניעת שריפות וכיבוין ושנעשה בו ריסוס לעיתים תכופות.

לסיכום: בחירת חברה הובלת דירה היא משימה שיש להשקיע בה מחשבה על מנת לבחור את הטובים ביותר עבורכם ועל מנת למנוע הפתעות וחלילה מפח נפש בעתיד.