ארבעת כללי הברזל בבחירת חברת הובלות


הובלת הדירה הוא תהליך לוגיסטי המשלב בתוכו לחצים, אי נוחות ועבודה רבה – בעיקר מהסוג שלא ממש אהוב על רובנו. צריך למיין, לארוז, להוביל ולפרוק וכל זאת תוך כדי עצירת השגרה אליה אנו כל כך רגילים.
אחד הצעדים להבטיח שהובלת הדירה תהיה קשה פחות ( ברוב המקרים היא לא תהיה קלה) הינה לבחור חברת הובלות מתאימה עליה אנו יכולים לסמוך.
לא מזמן נתקלתי בכתבה באינטרנט המתארת מקרה בו משפחה שעברה בין מדינות בארצות הברית, שכרה את שירותיה של חברת הובלות מקומית. כאשר הגיעו לנקודת היעד נחרדה המשפחה לגלות שהמובילים שאמורים לפרוק את תכולת הדירה מהמשאית במדינת היעד הם קבצנים מקומיים שחברת ההובלות שכרה על מנת לבצע את העבודה.
סביר להניח שבישראל דבר דומה לא יתרחש אך לצערנו ישנם מקרים ותקלות אחרות שגורמים לאכזבה ותסכול בקרב בעלי הדירות שמחפשים מובילים. במאמר זה ננסה לתת מספר עצות מועילות שיעזרו לכם ללמוד להימנע מהתקשרות עם חברת הובלות מפוקפקת.

בדקו עם מי אתם עושים עסקים

שכירת מובילים להובלת הדירה או המשרד היהנה משימה חשובה מאוד שהשפעתה עליכם בתקופה רגישה היא עצומה. לכן בדקו מי הן חברות ההובלה שעומדות מולכם. ניתן לעשות זאת במגוון דרכים יצירתיות כגון בקשת חוות דעת מחברים שהתנסו בהובלת דירה, ניתן לחפש המלצות וחוות דעת על חברות הובלה באינטרנט ועוד. כמו כן תאמו פגישה על מנת להתרשם מהאנשים שעתידים אולי לעבוד אתכם. בקשו לראות ביטוח הובלות מתאים ובתוקף. אם אתם זקוקים להובלה עם מנוף, חפשו חברות עם רישיון מפעיל מנוף.

בחרו חברת הובלות המספקת שירותי באזורכם

נסו לא להתפתות ולשכור חברת הובלות הממוקמת בריחוק גאוגרפי. חברה המתמחה בהובלות באזור מגוריכם תהיה ברוב המקרים זולה יותר.

בחרו חברת הובלות מבוססת

בחירה בחברה קטנה ולא מסודרת עלולה להפגיש אתכם עם צוות לא מיומן ומקצועי, דבר שיביא להתארכות מעבר הדירה מעבר לשעות ההגיוניות. אם בחרתם בחברה שהשאירה עליכם רושם טוב בקשו ממנה לדעת כמה מובילים יבצעו את הובלת הדירה ודרשו שהחברה עימה סיכמתם על ביצוע ההובלה היא זו שתבצע את ההובלה בפועל. לצערנו קיימים מקרים רבים בהם חברות מסויימות מקבלות עבודות רבות ועקב העובדה שאין להן את היכולת להתמודד עם כמות גדולה של עבודות, הן פשוט מאוד מעבירות את העבודה לחברות אחרות תמורת סכום כספי. לעיתים אלה חברות הובלה מצוינות ולעיתים אלו חברות שאתם לא מכירים ולא הייתם שוכרים אותן אם זה היה תלוי בכם. חיוב החברה בביצוע הובלת הדירה בעצמה ימנע הפתעות מיותרות ביום המעבר.

שטר מטען חתום

וודאו שבפגישה עם חברת ההובלות אתם מקבלים שטר מטען חתום. שטר המטען צריך להכיל את הפרטים הבאים:
• שם החברה וחותמת.
• תיאור התכולה אותה יש להעביר עם דגש על כמות הרהיטים.
• אם השירות כולל פירוק והרכבת הציוד יש לציין זאת אפילו אם מדובר בפירוק של דלת המקרר על מנת שיהיה ניתן להוביל אותה ולהכניסה לדירה החדשה.
• אומדן מוערך של כמות הקרטונים.
• מרחקים מוערכים בין הדירות לבין חניית רכב ההובלה.
• לציין אם יש או אין מעלית.
• מחיר סופי.
• חתימת נציג חברת ההובלות המאשר ומסכים על הפרטים.